Carovigno se nachází v provincii Brindisi, která patří k regionu Apulie. Malá vesnice leží 8 km jihovýchodně od Ostuni a 7 km od pobřeží, rozkládá se mezi městy Bari a Brindisi (cca 30 km). V okruhu 15 km se nacházejí typické kruhové "trulli" domy.
Místo bylo osídlené již před dobou kamennou. Četné archeologické nálezy potvrzují, že bylo v minulosti prosperujícím centrem Messapie. První osídlení se jmenovalo Carbinia, bylo obklopeno trojnásobným kruhem hradeb, ale i tak bylo zcela zničeno a vypleněno vojskem z Brindisi. Později zde vládli Byzantinci, Normané, Švábů anebo Aragonci.
V 15. století bylo město opět opevněno a byl postaven hrad a nová zeď. V Carovignu můžete najít mnoho stop po minulosti, a někdy jsou velmi staré. Určitě musíte navštívit trojúhelníkový hrad Dentice di Grasso a jeho park, středověké místní jádro s hradební zdí ze 14. - 15. století, viditelné zbytky městských hradeb z Messapie nebo původní kostel Chiesa Matrice ze 14. století, který byl v 16. století rozšířen.
Zvláštní zájem vzbuzuje působivá a fascinující věž Torre Guaceto ze 16. století. Stojí na ostrohu nad mořem a vyčnívá nad stejnojmennou přírodní rezervací, která zahrnuje i úsek moře a mokřady. Rezervace Torre Guaceto se rozkládá na ploše více než 1200 hektarů. Podél cesty uvidíte staleté olivovníky, symbol zemědělství v Apulii, písečné duny a močály. Další část rezervace se zachovala jako mokřad a obývají ho typické druhy ptáků, obojživelníků a hmyzu.
Mezi sportovní a volnočasovými aktivitami jsou zde oblíbené zejména pěší exkurze po jednoduchých až středně těžkých stezkách, bike treking anebo zajímavé seawatching túry, nabízené v létě.
Nejbližší možností ke koupání v moři je u široké pláže ve vesnici Torre Santa Sabina. Ta byla již v době starověkého Říma malým přístavem, kam se sjížděli obchodníci, cestující a poutníci. Protože ho také díky tomu vyhledávali piráti a Saracéni, musela být postavena věž. Po krátké době byla ale zničena a teprve v šestnáctém, o půl míle dál, znovu postavena. Po první stavbě nezůstalo ani památky, ta novější, která má půdorys ve tvaru hvězdy, je dnes soukromou rezidencí.
Kostel z roku 1500 byl přestavěn v roce 1875, jak dokládá pamětní deska na fasádě, v neoklasicistním stylu. Pod budovou je systém přírodních jeskyní ve dvou úrovních, které s kostelem spojuje dlouhé schodiště se 47 schody. V prostoru schodů je vpravo místnost s klenbou a vlevo malá apsida s freskami. Jedna z fresek zobrazuje Pannu Marii s dítětem, pochází z roku 1530. Podél schodiště se nachází první oltář s freskou Vergina del Belvedera, jedná se o horní kryptu. V dolní kryptě jsou dvě fresky Panny Marie: starší z konce 13. století v gotickém slohu a druhá v barokním oltáři pochází z 15. století.
Madonně del Belvedere, svaté patronce z Carovigno, je zasvěcen kostel na severovýchodě obce, kde je uschován její obraz. Svátek na její počest se koná vždy první úterý po Velikonocích a je s ním spojen také lidový obyčej Nzegne, který má svůj původ v legendě. Tato legenda vypráví o muži z Conversana, který byl vážně nemocný a zdálo se mu o patronce, která mu řekla, že se má vydat za uzdravením do Carovigna.
již od 1.374,-
již od 749,-